7 Юли, 2026

Нинова втвърдява тона към властта: Да дадем общ отпор на разграбването като сменим управлението

Нинова втвърдява тона към властта: Да дадем общ отпор на разграбването като сменим управлението

Ниските пенсии, сделката за ЧЕЗ, концесията за Летище-София, скокът на цените - всичко засяга живота на българите и е основание за обединение на народа срещу модела на разграбване на националното богатство. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в декларация от парламентарната трибуна, като взе за конкретен повод датата 1 октомври - Международен ден на възрастните хора.

Да не се държим само към своята партийна принадлежност, да потърсим единение за промяна, която минава през смяна на управляващата коалиция, призова председателят на БСП. Тя обеща ако българите дадат властта на левицата, да развалят концесията на софийския аеропорт, в която имало много противоречащи на правния мир положения.

Корнелия Нинова изтъкна, че милион и половина пенсионери живеят на прага на бедността и укори управляващите, че са отхвърлили предложението за преизчисляване на всички стари пенсии, закона за възрастните хора и редица други социални законодателни инициативи на БСП. Вместо обещаните 300 лв. минимална пенсия от Обединени патриоти, догодина увеличението на пенсиите щяло да е между 2 и 5 лв. по т.нар. швейцарско правило.

В същото време се предлага реформа в здравната система, според която трябва да се плащат 12 лв. допълнително застраховка, отбеляза Нинова.

Защо държавата и днес не плаща дължимите осигуровки за пенсионерите, ще плащате ли тогава тези 12 лв. допълнително, кога ще върнете онези милиард и половина, които Симеон Дянков прехвърли от НЗОК в държавата неизвестно за какво. Тези въпроси отправи Нинова към здравния министър Кирил Ананиев, който беше в пленарната зала за петъчния парламентарен контрол. Социалистите определиха предложенията за реформа като здравен геноцид.

Има и втора застраховка за старините на управляващите днес - сделката за концесията на Летище-София, посочи още Нинова. Тя се обърна към Обединени патриоти - къде са сега в политиката и защо мълчат за тази концесия. Защото сте във властта, отговори си сама Нинова.
Сподели:
ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

Според ДБ, това е пореден случай на “прибирайте се, колеги”

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима

Коментари (0)