25 Март, 2026

Нинова: Неприемливо е изборите да се отлагат, ЦИК да каже кое е най-доброто

Нинова: Неприемливо е изборите да се отлагат, ЦИК да каже кое е най-доброто

Докладът на ДАНС потвърждава нашите съмнения, че вотът може да се манипулира с машините. Очакваме Централната избирателна комисия да вземе решение как да се действа оттук нататък. Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова пред медии в парламента, предаде БГНЕС.

"Имаме информация и съмнения, че нашият резултат от последния вот е повлиян точно от машините. Когато предложихме смесеното гласуване всички ни се нахвърлиха, спомняте си целия жълтаж за хартиената коалиция, но времето като най-добър приятел на политика показа, че съмненията ни са имали основания", подчерта лидерът на БСП.

За нас е неприемливо изборите да се отлагат, категорична бе Нинова и настоя ЦИК да каже кое е най-доброто, за да не бъде подменен нито един глас.

Лидерът на БСП коментира, че ако информацията в доклада на ДАНС е вярна, то заместник-министърът на електронното управление трябва да понесе отговорност и да бъде уволнен и разследван. 

Сподели:

Коментари (0)

Мистериозна тръба бълва отрова, изби рибата в язовир "Дибич"

Мистериозна тръба бълва отрова, изби рибата в язовир "Дибич"

Извършен е обход, при който са забелязали тръба и изтичаща от нея течност с неустановен произход, съобщиха от ОА-Шумен.

ИТН събират подписи за извънредно заседание на НС за "Петрохан", ГЕРБ ги подкрепи

ИТН събират подписи за извънредно заседание на НС за "Петрохан", ГЕРБ ги подкрепи

Причината за това е излязлата информация за продължаващите уволнения в МВР, предприети от министър Дечев, на хора ангажирани със случая

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

Заедно с Барбутов подсъдими са Петър Рафаилов, Соня Клисурска и Росица Пандова. Мотивите на съда да прекрати делото са неясни и неточно формулирани обвинения срещу тях.