27 Май, 2026

Нинова обидена на украинския посланик, призова служебния кабинет да не доставя оръжия на Киев

Нинова обидена на украинския посланик, призова служебния кабинет да не доставя оръжия на Киев
Корнелия Нинова, снимка: БГНЕС

"Днес украинският посланик поиска България да промени досегашната си позиция и да започне да изнася оръжие за Украйна. Това изявление доказва, че досега не сме изнасяли оръжие за тях и оборва цялата манипулативна, лъжлива, организирана и платена кампания по тази тема срещу мен лично, срещу бившия екип на министерството и редовното правителство". Това казва лидерът на БСП и бивш министър на икономиката и вицепремиер в кабинета "Петков" Корнелия Нинова, цитирана от партийния пресцентър.

"Ако сме предоставяли оръжие щяха ли да искат тепърва да започваме да го правим? Призовавам служебното правителство да се съобразява с решението на Народното събрание да не се предоставя оръжие на Украйна. Това би било въвличане на България във войната", казва още Нинова.

В заключение, тя казва: "Ние от "БСП за България" искаме мир, сигурност, стабилност, спиране на войната и решаване на конфликта по дипломатически път. При участие в следващо правителство ще отстояваме същата позиция, както досега".
Сподели:
Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

ВСУ са нанесли удар по щаба на Военновъздушните сили на Черноморския флот на Рускита федерация, разположен в окупирания Севастопол. Това съобщава проукраинският Telegram канал „Кримски вятър“. Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.

Коментари (0)