В общините цъкали екологични бомби
Корнелия Нинова се захвана с екологията. На предизборната кампания в Търговище лидерката на БСП предупреди, че в общините цъкат екологични бомби.
"Една от големите задачи пред кандидатите ни тук и на други места е да се справят с депата за битови отпадъци. Идвам от Разград. Там депото за отпадъци е пълно. Строителството на третата клетка не е започнато. Отпадъците се карат в съседна община. Тук, в Търговище, проблемът е още по-голям. Кметовете на ГЕРБ не са си мръднали пръста за решаване на тези проблеми. Това е и важен национален въпрос, защото не се среща само в няколко общини”, обясни Нинова, цитирана от пресцентъра на "столетницата".
Тя призна, че досегашният кмет на Търговище Дарин Димитров от ГЕРБ е реализирал проекти, но те били подготвени от бившия червен градоначалник Красимир Мирев и от екипа му. Тя отново повтори, че трябва да има социална политика и безплатни детски градини.
Още от България
Симеонова: Загубихме възможността да водим разговора за интеграцията на Западните Балкани
Колкото и резонно да ни звучи френското предложение, българската дипломация трябва да бъде съпътствана и от публична дипломация и постоянна ангажираност, а не затваряне в една комфортна външнополитическа позиция, смята директорът на софийския офис на Европейския съвет за външна политика
“Възраждане” настояват украинският посланик да бъде обявен за персона нон грата
Възрожденците настояват да бъде връчена официална нота на Олеся Илашчук за нейното отзоваване
Нов стар по делото за смъртта на 14-годишния прегазен от кола Филип
"Делото започва от начало, тъй като на последното заседание, което беше в предишния състав, съдията допусна абсолютна грешка, дали умишлена или неволна", каза бащата Красимир Арсов