Ние ще внесем собствен закон за домашното насилие, заяви лидерката на БСП
“Оставаме на позицията, че не бихме искали да се допуска джендър идеологията в училищата и сред децата. Днес инициативният комитет ще внесат официалната регистрация в деловодството на НС за провеждане на референдума ни”. Това заяви Корнелия Нинова, лидер на БСП, предаде репортер на БГНЕС.
“Инициативата бе на БСП за България, но в инициативни комитет се включиха авторитети, учени, спортисти, лекари и много други, които се ангажират с тази кауза. За нас битката за децата е надпартийна, национална кауза”, каза още Нинова.
Относно законодателната програма на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, Нинова каза следното: “Подкрепяме всички усилия за борба с домашното насилие, осъждаме подобни прояви, но частта, в която се засягат децата и джендър идеологията от законодателната програма на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, няма да подкрепим. Ние ще внесем собствен закон по темата”, каза още Нинова.
Още от България
ТЕЦ "Бобов дол" спря работа
Същевременно прокуратурата в Кюстендил разпореди проверка по жабла на ръководството на ТЕЦ-а срещу денонощно онлайн излъчване в района на централата от камера, монтирана на близката планина Колош
Избухна пожар до жилищни комплекси край Слънчев бряг
По първоначална информация пожарът е предизвикан от хора, които са се самонастанили с палатки в района. Те са евакуирани.
Терзиев: Бургас спечели, но да кажат защо избраха него?
"София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството. Затова за всички софиянци е важно да има прозрачност за начина, по който е взето решението", настоя столичният кмет