Атаката е извършена от системи за залпов огън
Трима души са убити при нов обстрел на руските военни срещу жилищен район на Харков, съобщи Би Би Си с позоваване на шефа на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов.
По предварителна информация, обстрелът е извършен от руски реактивни системи за залпов огън.
"Молим жителите на Харков да са максимално предпазливи и без необходимост да не излизат по улиците на града. Тъй като врагът атакува вероломно, поразявайки жилищните райони и гражданската инфраструктура." – заяви Синегубов.
Заместник-началникът на главното управление ва Националната полиция в Харковска област Сергей Болвинов съобщи за загинали и ранени:
"По предварителни данни градът ни е обстрелван от ракетни системи за залпов огън "Ураган", с осколочно-фугасни снаряди. Трима души са загинали, петима са ранени."
Още от Свят
Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон
Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава
Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим
Пожарът в газохранилището „Глебовское“ се вижда от спътници. По информация на украинските военни обектът е бил поразен от дронове от клас middle strike, произведени от компанията Fire Point
Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна
По думите му е получен и положителен сигнал както от страните от Г-7, така и от Тръмп по въпроса за укрепването на украинската противовъздушна отбрана