25 Февруари, 2026

Нова експертиза по делото за намерената в куфар Евгения доказа, че тя е била удушена

Нова експертиза по делото за намерената в куфар Евгения доказа, че тя е била удушена

Съпругът твърдеше, че паднала и си е ударила главата в шкаф

Днес се провежда поредно заседание по делото срещу Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения Владимирова - близките ѝ настояват за най-тежки наказания, предаде БНТ. Преди началото на заседанието те отново протестираха пред Съдебната палата в София. Съдът изслушва вещите лица за последната експертиза по делото, чиято цел е да покаже как точно е починала Евгения. Съпругът ѝ Орлин Владимиров се опита да докаже версията, че не я е удушил, а тя е паднала и си е ударила главата в шкаф.

Три са вещите лица, които се явиха в съда за новата медицинска експертиза. Тя показва категорично, че жената е удушена, съпротивлявала се е, мъчила се е - смъртта може да е настъпила от 5 минути до 1 час.

Близките на Евгения поискаха доживотен затвор и за двамата извършители без право на обжалване.

"Ако днес приключи, надявам се на доживотна присъда без право на замяна за двамата убийци, за сина и за бащата. Ако не приключи делото, това е желанието на цялото ми семейство и за следващия път и ако може нещо да се направи един осъден на доживотна присъда, да не се разхожда по улиците на Перник, на София, на България." - каза Капка Чорбанова, майка на Евгения.

"Много се проточи това дело и все пак да получат реалното наказание, което заслужават. Не може човек получил доживотна присъда на първа инстанция да се разхожда като всички нас по улиците. Това е подигравка с паметта на Евгения." - категорична е Любомира Дикова.

Подсъдими за смъртта на жената са съпругът ѝ Орлин Владимиров и неговия баща Пламен.

Новата експертиза е установила механизма на убийството и причините за смъртта на жената. Тя бе поискана от защитата на двамата подсъдими. Очаква се след експертизата страните да преминат към своите пледоарии и съдът да се произнесе с решение.

Тялото на жената беше открито през 2021 г. в куфар във водоем край Перник.

Орлин и Пламен Владимирови бяха осъдени на първа инстанция на доживотен затвор, но присъдата бе обжалвана и сега делото се разглежда от Апелативния съд в София.
Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри