17 Юни, 2026

Нови протести в Париж срещу полицейското насилие

Нови протести в Париж срещу полицейското насилие

Нов протест срещу полицейското насилие в Париж прерасна в размирици.

Група маскирани младежи подпалиха боклукчийски кофи и хвърляха камъни по полицаите. Органите на реда отговориха със сълзотворен газ.

До размириците се стигна след поредния протест с искане за справедливост за цветнокожия Тео, който преди две седмици стана жертва на полицейско насилие при проверка в парижкото предградие Олне су Боа.

Подобни протести не са рядкост за имигрантските предградия на Париж. През 2005 г. инцидент, довел до гибелта на двама младежи, предизвика размирици, които продължиха седмици наред.

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)