27 Декември, 2025

БНБ не участвала в разработването на български закон "Магнитски"

БНБ не участвала в разработването на български закон "Магнитски"

Българската народна банка не е участвала в разработването на проекта на т.нар. български закон "Магнитски" и има "силно отрицателно" отношение по темата. 

Това отговориха на БНР след запитване за участието на гуверньора Димитър Радев в заседание на Консултативния съвет по финансова сигурност, за което има информация, че темата е била коментирана. Неофициално "Хоризонт" научи, че Радев не е подписал протокола от заседанието. През миналата седмица вицепремиерът Асен Василев съобщи, че има работна група в Министерството на правосъдието с участието на редица други институции, която обсъжда текстове за подобен законопроект, но все още няма окончателни текстове, а самият Василев е дал "технически бележки". Преди дни в медийното пространство изтекоха текстове, с които обаче Василев обяви, че не е запознат.
Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението  беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

В своето изказване той представи актуалната политическа обстановка в страната и подчерта, че участието на БСП в управлението е било водено от ясни принципи и отговорност към обществото.