Борисов: Или Радев да си оттегли Указа за свикване на 51-ото НС, или Йотова да се извини (на живо)
Имаме две теми за решаване - първата е да отчетем резултатите от изборите. Днес всеки областен ръководител ще представи резултатите си от изборите. Във втората част - трябва да решим на базата на тези резултати какво предлагате да правим.
Това каза лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов по време на изказването си на Национално съвещание, на което ГЕРБ обсъжда резултатите от изборите и бъдещите действия на партията. Във форума участват областните координатори на ГЕРБ, новоизбраните народни представители и кметовете на общини, избрани с листата на ГЕРБ, предаде репортер на БГНЕС.
България вече се намира в състояние, в което за цели, стабилност, прогнозируемост и бъдеще не се говори. От вчера вицепрезидентът Йотова, и изобщо президентската институция каза, че изборите са нелегитимни. А това означава, че всички решения, които се взимат, са нелегитимни според президентската институция. Иначе, само президентските избори са честни, няма да ги коментирам. Но след като са нелегитимни, защо ще се събираме в понеделник да се закълнем, защо се даде този ден и час, и защо президентът издаде Указ за свикване на НС, а не сезира КС за касиране на изборите?, каза още Борисов.
За всички е ясно, че ще се ходи на нови избори. Всички партии се държат като в предизборна кампания. Въпреки резултатите, това е последен опит от моя страна до понеделник да имаме една по-мъдра политическа класа. Очаквам или Румен Радев да си оттегли Указа за свикване на НС в понеделник, или вицепрезидентът Илияна Йотова да се извини, допълни лидерът на ГЕРБ. Аз считам, че управлявам легитимна партия, спечелила легитимно изборите със сериозни резултати, каза още Борисов.
"Според президентската институция изборът на този парламент е нелегитимен. Това означава, че и всички решения, която се взимат са нелегитимни. Излиза, че само президентските избори са честни и прозрачни. Но след като са нелегитимни защо ще се събираме да се кълнем. Защо се даде този ден и час?", попита Борисов.
Вчера Йотова каза, че изборите за 51-во НС са нелегитимни.
Ние не отстъпваме от председателското място в НС, защото то е заслужено, каза още Борисов.
Очаквайте подробности. IБГНЕС
Още от България
"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та
Вътре в самия тунел движението е почти спряло и в двете ленти, като колите се придвижват с едва няколко километра в час
Заловените край Бургас мигранти останали дни в гората без храна
Те чакали трафиканта да ги вземе. През последните три дни не са имали абсолютно никаква храна. Наложило се е да ядат плодове и дори трева, за да оцелеят.
Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец
Заради недостига на кадри част от плажовете търсят нетрадиционни решения. На плаж "Бутамята" от дни работи първият в страната дрон за водно спасяване.