22 Август, 2026

БСП няма да отиде на извънредно заседание в НС

БСП няма да отиде на извънредно заседание в НС

“Групата на БСП няма да отиде на извънредно заседание утре в Народното събрание. Росица Кирова, тоест ГЕРБ, отказа да вкара нашите две точки като част от дневния ред”, съобщи лидерът на БСП Корнелия Нинова, цитирана от БГНЕС.

Нинова поясни, че е искала народните представители да задължат МС да не бъдат изпращани български войници в Украйна и предоставяната военна техника на Украйна да не се използва в Русия.


“Няма да се явим на това заседание докато нашите точки не бъдат внесени”, категорична бе Нинова.

Тя добави, че е слушала изказването на служебния министър на отбраната, който е казал, че Украйна може да използва вече предоставената от нас помощ както намери за добре. “Кой си ти, за да го казваш тези неща, господин служебен министър за два месеца, който трябва да прави избори? Има си парламент, единственият орган, който може да реши нещата е той”, смята лидерът на БСП.

Според нея останалите две точки не са належащи, за да се прекъсва предизборната кампания и да се провеждат извънредни заседания.

БГНЕС припомня, че в неделя ще се проведе извънредно заседание на Народното събрание. То ще започне в 15.00 ч. Парламентът ще обсъди казуса със заплатите в здравеопазването и ще изслуша премиера Димитър Главчев за позицията на България относно резолюцията на ООН за Сребреница.

Сподели:
Гореща събота, оранжев код за особено опасно време е обявен в 5 области в страната

Гореща събота, оранжев код за особено опасно време е обявен в 5 области в страната

В останалата част от страната кодът е жълт. В зелено за събота са само най-източните части и по морското крайбрежие

Цацаров станал собственик на вила в петзвездния голф клуб на “Кънчовците” в Балчик

Цацаров станал собственик на вила в петзвездния голф клуб на “Кънчовците” в Балчик

Луксозният имот от 141 кв.м. и куп екстри е придобит само срещу120 хил. евро за кв. м., сочи проверка на Bird.bg

 Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“

Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“

"Руският Ил-76ТД е извършил едно много странно движение – отклонявайки се в посока Ямбол и Безмер, а след това връщайки се обратно и адаптирайки полета си в първоначалната права линия"

Коментари (0)