18 Март, 2026

БСП с втори опит за провеждане на Национален съвет

БСП с втори опит за провеждане на Национален съвет


БСП отново свика Национален съвет, за да одобри коалиционната формула за участие в предстоящите парламентарни избори. Очакванията са, че този път форумът ще се проведе и няма да бъде отложен както стана на 5 февруари, съобщи БГНЕС.

Партийният форум също така ще определи график за провеждането на общински и районни конференции за номинации за депутати, както и на областни съвети за подреждане на листите по райони.

Преди провеждането на Националния съвет на партията, Кирил Добрев от БСП каза, че днес “групата обединена опозиция, както ни нарече Нинова, сме взели решение да се регистрираме, за да може да се проведе Националният съвет и да не се проваля Конгресът утре”, обясни той. По думите му от Конгреса може да се очаква всичко. “Променени са 100% от преброителите в конгреса. Всички вътре, които ще бъдат преброители са религиозни преброители на Нинова“, предупреди той. Добрев отбеляза, че се подготвя пълна манипулация на конгреса и “тотално ликвидиране на всички различно мислещи в БСП”, уточни той. Добрев прогнозира, че след изборите резултатът на партията ще бъде неочакван. “Нинова флиртува и с Кирил, и с Борисов. Оценката за това, което прави, ще я получи утре на Конгреса, ако случайно се забави, ще я получи на следващите избори”, категоричен е той.

Таско Ерменков от БСП коментира изказването на президента за налагане на вето ако санкциите на ЕС засягат ядрената енергетика.

“Когато става въпрос за ядреното гориво, силно ме притеснява, че е една пиар акция за вътрешна употреба с много съмнителен успех”, отбеляза той. Ерменков каза, че позицията на нашата страна е леко закъсняла и е трябвало да бъде изразена много по-рано.

“Имам много сериозни притеснения за АЕЦ “Козлодуй”, подчерта той и добави, че ако продължим да се държим несериозно като партньори в енергийните си отношения с контрагенти, “те могат да не ни обърнат внимание”, предупреди Ерменков.
Сподели:

Коментари (0)

Парламентът гласува окончателно удължителния закон за бюджета

Парламентът гласува окончателно удължителния закон за бюджета

Според внесените промени от служебният кабинет, новият удължителен закон е с валидност докато не бъде приет нов, което трябва да бъде направено от новия парламент след изборите

Ивайло Мирчев: Хората не се интересуват как се правят кремвирши, а искат да разбием модела

Ивайло Мирчев: Хората не се интересуват как се правят кремвирши, а искат да разбием модела

За  Радев не знаем накъде гледа – към ЕС, към САЩ или към Русия - той гледа наоколо, а ние винаги сме гледали повече към Брюксел

Маркет линкс: „Прогресивна България“ е с 21.1%, за първи път толкова висок процент колебаещи се

Маркет линкс: „Прогресивна България“ е с 21.1%, за първи път толкова висок процент колебаещи се

„Очевидното е обаче, че ние трябва да имаме може би дори тройна коалиция.“ Виждате, че няма политическо противопоставяне - между „Прогресивна България“ и останалите политически формации от т.нар. статукво, напрежене няма, и от едната, и от другата страна, коментира Добромир Живков.