5 Февруари, 2026

Covid-огнище в Стражица

Covid-огнище в Стражица

Огнище на Covid-19 е регистрирано в производствено предприятие в град Стражица. От Регионалната здравна инспекция посочиха, че с коронавирусна инфекция са диагностицирани 7 работници и служители.  

Заводът работи, извършва се дезинфекция, продължава изследването на персонала, посочиха от РЗИ Велико Търново. Трима от заразените в производственото предприятие в Стражица са на болнично лечение, а четирима се лекуват в домашни условия. От Община Стражица посочиха за БНР, че не са уведомени от здравните власти за огнището на заболяването, за да бъдат предприети допълнителни мерки. 

Във Велико Търново под карантина са 65 ученици от Езиковата гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ заради двама заразени ученици от 9-и и 12-и клас. От РЗИ посочиха, че няма поставени учители от гимназията под карантина.  

За последното денонощие в областта са регистрирани 9 нови случая на заболяването. В болници са 24-а пациенти, а 21-ин са на домашно лечение. 
Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент