„Все още при нас идват хора, които не вярват, че COV1D-19 съществува”, заяви д-р Бруск Халил в предаването „Тази сутрин" по bTV.
Д-р Халил е пулмолог и завеждащ COV1D отделението във Втора МБАЛ — София. По думите му пациентите изчакват до последния момент, за да потърсят лекарска помощ, което при тази инфекция може да се окаже фатално.
„Хората подценяват болестта, не взимат нещата сериозно. Когато потънат в дихателна недостатъчност, тогава търсят нашата помощ", казва д-р Халил. Той посъветва пациентите да търсят лекарска помощ при първи симптоми на дихателна недостатъчност - задух, болки в гърдите и температура.
„Нон стоп обясняваме на хората, че коронавируса съществува. Даже единият пациент при нас — осем дни му казвам, че е за болница, той ме гледа с пренебрежение. И в момента бере душа, с най-голям зор успяхме да го извадим от това положение", разказва д-р Халил.
Той коментира, че наложените противоепидемични мерки са добри и нужни. По думите му трябва да очакваме трета вълна на коронавируса през следващото лято, когато антителата на повечето преболедували ще изчезнат.
Още от България
Схема за фалшиви шофьорски книжки от чужбина работи от години в Кюстендил
Хората говорят открито за каналите, които от години доставят фалшиви шофьорски книжки. Всичко става бързо, лесно и срещу точната сума.
Правителството замрази минималната заплата до 2028, променя правилата с осигуровките
Още от 1 август се въвеждат лични осигуровки за държавните служители и съдебната власт, но не и за МВР и Министерство на отбраната
Олег Невзоров: Нямам намерение да бягам от България, не съм виновен
Според него "Баба Алино" е законно изградено селище, отрича да е бил разпъван политически чадър над компанията му