30 Юли, 2026

Даниел Митов: Част от партиите, преговаряли с ИТН са координирали действията си с Румен Радев

Даниел Митов: Част от партиите, преговаряли с ИТН са координирали действията си с Румен Радев
Даниел Митов

Не виждам възможност с трети мандат да се състави правителство, заяви той

"При създалата се безпрецедентна ситуация, която не е описана в конституцията се оказа, че отговорността е в НС. Затова решихме да се мине през гласуване", заяви пред бТВ номинираният за премиер от ГЕРБ Даниел Митов.

"ГЕРБ е политическата партия, която трябва да се отнесе сериозно към своята отговорност, ще предложим и състав на кабинет и в крайна сметка ще го представим, така че хората да могат да направят сравнение с това, което се случва до момента и това, което предлагаме ние", каза той.

По думите му, ГЕРб ще върне мандата веднага, като същевременно ще представи министрите.

"Не виждам възможност с трети мандат да се състави правителство", прогнозира Митов.

"Ние искаме да стоим максимално далеч от тази кал. Не виждаме воля за разбирателство у другите в рамките на този парламент. Но политическата криза скоро може да прерастне в икономическа, пропуснахме времето за ваксинация", заяви той и подчерта, че ГЕРБ е оставил държавата в състояние да се справя тя с предизвикателствата.

"Румен Радев е човекът, който създаде този хаос, тежко раздели нацията, прекрачи границите на конституционните си задължения. Единвстеното нещо, кщоето го интересува е да бъде избран за втори мандат", коментира Митов.

Той заяви, че част от партиите, преговаряли с ИТН са координирали действията си с Румен Радев.

Сподели:
 2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

Според учените комбинацията от мощното освобождаване на топлина от Тихия океан вследствие на Ел Ниньо и предизвиканите от човешката дейност климатични промени може да доведе до екстремни горещини и тежки метеорологични явления

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

В началото на юли Демерджиев обяви, че звеното, известно неофициално в министерството като "изолатора", ще бъде разформировано в едномесечен срок

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

В архивите на д-р Иван Гаджев, се съхраняват безценни документи, снимки, писма и свидетелства, които по безспорен начин разказват историята на българската емиграция от географската област Македония в Съединените щати през първата половина на XX век

Коментари (0)