26 Февруари, 2026

Даряването на ваксините на AstraZeneca скара здравния министър и ГЕРБ

Даряването на ваксините на AstraZeneca скара здравния министър и ГЕРБ

Стойчо Кацаров

Даряването на ваксините на AstraZeneca скара служебния здравен министър Стойчо Кацаров и депутати от ГЕРБ. Взаимни обвинения и остри коментари прехвърчаха в пленарната зала.

„Госпожо Дариткова, имайте малко срам, когато заставате тук и изопачавате факти. Причината да даряваме ваксини е, че вашето правителство договори в излишък от AstraZeneca и в недостиг от Pfizer. Поради тази причина през първите три месеца нямаше ваксини, с които населението да се ваксинира”, заяви служебният здравен министър Стойчо Кацаров в отговор на Даниела Дариткова от ГЕРБ.

Тя го обвини в действия, които подронват мнението за ефективността на ваксината и действат негативно на ваксинационната кампания.

Дариткова визираше ратификациите за даряване на ваксини.

„Вашият патрон Бойко Борисов обикаляше и ползваше ваксинационните екипи в предизборната с кампания. Организирано ваксинирахте футболни клубове, спортни клубове, разни фирми, а възрастните хора бяха оставени  четвърти във вашия ваксинационен план. Причината, никой да не иска да се ваксинира с ваксините не AstraZeneca и да ги даряваме, също дължим на голяма степен не само на международните скандали, но и на личната намеса на Борисов. Той еднолично, без да има право, забрани използването на тази ваксина, но и еднолично след седмица я разреши”, посочи още Кацаров.

Сподели:

Коментари (0)

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

"Моето убеждение е, че временно изпълняващият функциите на главен прокурор стои много по-близо като фигура до титулярния, отколкото до който и да е друг административен ръководител, именно поради обема власт и правомощията, които упражнява", заяви служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов

Протест пред  ВСС:  Освободете съдебната власт от Борислав Сарафов

Протест пред ВСС: Освободете съдебната власт от Борислав Сарафов

Докато кадровиците обсъждат евентуалната му смяна, под прозорците на сградата се провежда протест на "Правосъдие за всеки"

ИТН призова за оставки на земеделския министър и шефа на БАБХ

ИТН призова за оставки на земеделския министър и шефа на БАБХ

Според зам.-председателя на ПГ на ИТН Станислав Балабавнов, като заместник-министър в правителството на Кирил Петков - Иван Христанов, в чийто ресор е БАБХ, има огромни интереси в производството на храни и в извършването на лабораторни проби