1 Юни, 2026

Димитър Главчев пред Европейския съвет: РСМ да изпълнява поетите ангажименти

Димитър Главчев пред Европейския съвет: РСМ да изпълнява поетите ангажименти
Димитър Главчев, снимка: БГНЕС

"Република Северна Македония следва да изпълнява поетите ангажименти, за да напредва по пътя към Европейския съюз", заяви министър-председателят Димитър Главчев по време на заседанието на Европейския съвет. 

Премиерът постави темата на вниманието на европейските му колеги в Брюксел във връзка с развитията в Република Северна Македония от последните седмици.

Главчев обърна внимание за сериозните предизвикателства, които се очертават по отношение на европейската перспектива на държавата-кандидат за членство в ЕС. 

Държавните и правителствени ръководители отново подчертаха значението на добросъседските отношения, необходимостта държавите-кандидатки за членство в ЕС да изпълнят стриктно поетите ангажименти към ЕС и необходимите реформи. 
Сподели:
САЩ одобриха продажбата на ракети за изтребителите F-16  в България

САЩ одобриха продажбата на ракети за изтребителите F-16 в България

Ракетите AIM-120C-8 AMRAAM са най-новата версия на основната ракета на НАТО за въздушен бой извън визуална видимост

Евтим Милошев със соц възторг: Щастлив съм, че Асамблея „Знаме на мира“ се възражда

Евтим Милошев със соц възторг: Щастлив съм, че Асамблея „Знаме на мира“ се възражда

Международното детско движение „Знаме на мира“ е създадено през 1979 г. по инициатива на Людмила Живкова

Лилков: Генерал Заимов е съветски шпионин, недопустимо е столичен парк да носи неговото име

Лилков: Генерал Заимов е съветски шпионин, недопустимо е столичен парк да носи неговото име

Неговото име разделя обществото, както името на Граф Игнатиев, както и Паметникът на светската армия. Това са символи и имена, които трайно се разделили обществото, заяви общинският съветник от Синя София

Коментари (0)