5 Декември, 2025

Димитър Вучев и Георги Найденов: Изправени сме пред влошаващи се икономически перспективи

Димитър Вучев и Георги Найденов: Изправени сме пред влошаващи се икономически перспективи

Димитър Вучев

„Рязкото увеличение на минималната работна заплата във финала на годината, по политически е много популярно. От една страна разбирам политиците, особено имайки предвид факта, че идват избори, едни със сигурност някъде март - април догодина, след това едни местни в рамките на годината. Така че политиците се готвят за избори. Това не е адекватна позиция, защото в крайна сметка ти удряш бизнеса в последния момент на годината, рязко, ударно.“, казва Димитър Вучев.

„Има много държавни дружества: БДЖ, Български пощи, подобен тип мастодонти в рамките на националната икономика, които ние можехме да пуснем на Българската фондова борса да се търгуват. Това е един знак, че тези компании стават една идея по-публични, че те ще трябва да претърпят някаква реформа, защото ще влязат частни инвеститори. Това направиха Румъния 2005-2010 г. В тези големи техни държавни компании държавата продължава да е с мажоритарен дял, но когато миноритарен акционер е една частна немска, френска или испанска компания, тя започва да те натиска и да те пришпорва за определени вътрешни реформи, а не да се слагат наши и ваши хора на определени позиции, не да се „тупка топката“, не да се раздуват разходите, защото някой си прибира в джоба някакви пари. Има вътрешен контрол и определена западна компания няма да си позволи изобщо да участва в подобен тип начинание, ако се играе по тези правила.“, съветва Д. Вучев.

„Политиците са просто едни хора, които разпределят пари, които са изкарали други хора.“

Целият разговор на Георги Найденов с Димитър Вучев можете да гледате във видеото:


Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.