Една снимка разтърси Балкана – на Шипка всичко е спокойно, щом Радев е до Митрофанова и Шаренкова
Една любопитна снимка от вчерашните тържества на чутовния връх Шипка разтърси социалните мрежи. Демонстративно тя бе публикувана от видната русофилка, социалистка и библиотекарка проф. Светлана Шаренкова. В подножието на самия паметник президентът Румен Радев демонстративно се е снимал с г-жа Шаренкова и още една знакова персона – посланикът на Русия у нас Елеонора Митрофанова. Шаренкова е комбинирала фотографията с многозначителния текст „На Шипка всичко е спокойно“, гарниран с българското и руското знаме. Историческата памет сочи, че в ежедневния рапорт на командващия Шипченската позиция генерал Радецки е била включена фразата „На Шипка всичко е спокойно!“ Но днес Шаренкова я използва като кодово послание, че в компанията на русофили и Кремъл българската държавност е стабилна.
Държавният глава дава ясен знак, че продължава напред подкрепян от русофили и московци. Всъщност тази политика той неотклонно демонстрира от самото начало от номинирането му за важния пост от бившия генерал от КГБ Леонид Решетников. Показателно е, че в словото си президентът отново отдаде почит само на руските войни и забрави за подвига на украинци, финландци, поляци, румънци и най-вече на българските опълченци. Отсъстваха и дипломатическите представители на съответните държави, както и снимки с наследници на опълченци.
Сигналите, които излъчи държавният глава от Шипка отново са в посока на разделение на нацията, политика, която той преследва през целия си мандат.
Още от България
Керемедчиев: Турция е склонна на отстъпки за "Боташ", тя търси партньорство и близост с България
Съобщенията, които излизат за концесиониране на голяма част от нашата пътна инфраструктура, колкото и това да е закъсняло, в крайна сметка ще се случи, смята международният анализатор
Скандалният законопроект за държавния бюджет влиза днес на първо четене в Комисията по бюджет и финанси в НС
Законопроектът не предвижда увеличаване на възнаграждения чрез автоматични механизми, но сред заложените мерки са увеличаване на акцизните ставки върху тютюневите изделия и увеличение на приходите от облагането на хазарта
Слънчево и по-топло, следобедни дъждове на изток и над северното Черноморие
Максималните температури - между 27° и 32°, в София - около 27°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето - 1-2 бала.