11 Май, 2026

Георг Георгиев: ДБ са ни естествени партньори, ПП са способни на изключителни бели във властта

Георг Георгиев: ДБ са ни естествени партньори, ПП са способни на изключителни бели във властта

Георг Георгиев

95% от антикорупционните промени вече са предлагани от ГЕРБ

ГЕРБ ще подкрепи „Демократична България“ за третия мандат, защото тя е естествен партньор, но от „Продължаваме промяната“ са способни на големи бели, когато имат достъп до властта. Това заяви пред БНТ депутатът от ГЕРБ-СДС Георг Георгиев.

"Искаме да видим управленска програма, платформа, приоритети, ангажименти и нещо официално, което да се сложи на масата. Да, казали сме, че ДБ и част от партиите, които я съставляват, са наши естествени партньори дори по смисъла дори на това, че са част от ЕНП, но ние искаме и те да започнат да се държат като такива." – коментира той.

Той каза още, че 95% от промените в антикорупционното законодателство вече са предлагани от ГЕРБ. Георгиев коментира и идеята за по-засилен контрол върху главния прокурор:

"Тогава, когато те дадат някакви състоятелни и пълноценни предложения, могат да са сигурни, че ГЕРБ ще подходи изключително експертно и отговорно към това."

По думите му "Продължаваме промяната" трябва да бъдат "държани на много къс повод, защото са способни на изключителни бели, когато се докоснат до власт".

По отношение на декларацията с управленските приоритети на „Продължаваме промяната“ той посочи, че не само от ГЕРБ, но и от ПП тя не е получила очакваната подкрепа – тя е одобрена само от половината депутати на партията, като дори Асен Василев и Даниел Лорер не са я подписали.

"Искаме да видим намеренията на партията мандатоносител и когато тя дойде при нас да ни представи своята визия за управление, ние можем да преценим дали тя е адекватна или не", отбеляза Георгиев.

„Имаме решение на ниво конгрес да не управляваме заедно с БСП, а и противоречията ни със социалистите са антагонистични“, подчерта депутатът.

"Искам да бъда оптимист, защото България има нужда от стабилност и ясен път, по който да поеме, но трябва да има и отговорни политици", посочи Георг Георгиев.

Сподели:

Коментари (0)

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

„Първата задача на правителството е да изнесе реалните данни — колко струва поскъпването на живота за българите“, заяви тя

Трайчо Трайков: Не е много изгодно  да се върнем към руския нефт

Трайчо Трайков: Не е много изгодно да се върнем към руския нефт

"Ние направихме анализ – моята преценка беше, че има нужда особеният управител на "Лукойл" да бъде подкрепен от по-професионален екип, защото нещата, които гоним в дейността му, са свързани с максимална ефективност, правна сигурност и сигурност на доставките“, обясни той