23 Май, 2026

Гроздан Караджов: Не съм оптимист за "Струма", "Хемус" ще е готова изцяло до 2027 г.

Гроздан Караджов: Не съм оптимист за "Струма", "Хемус" ще е готова изцяло до 2027 г.

Гроздан Караджов

"Автомагистрала "Хемус" ще бъде готова в цялостния си вид до 2027 година, в различните си участъци – до края на 2025 година. За тази година сме предвидили конкретни и ясни мерки какво да направим, тъй като тя е абсолютна опасна в отделни участъци", каза пред Нова телевизия вицепремиерът и министър на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов.

Той уточни, че строителството на "Хемус" не е спряно:

"Не са спрени процедурите, възложени чрез ин хаус, строи се в момента. По същите процедури се строи и пътят Ботевград – Видин, каза Караджов".

Той съобщи, че се чака и положителен отговор от екологичното министерство за тунела под Шипка.

"Имаме оферта от изпълнителя, според която след 4 години и 2 месеца след одобрението на проекта, тунелът ще бъде завършен. Чакаме само екологичната процедура да завърши", каза министърът.

"Договорили сме цена, която сега едва ли би могла да бъде договорена, но далеч не съм оптимист, защото вариантът е неприемлив за еколозите. Ако получим одобрение, строежът ще свърши за три години", заяви той по повод строежа на автомагистрала "Струма".

Той увери, че винетните такси няма да поскъпват.

Сподели:

Коментари (0)

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Макар да няма официални доказателства, че бащата е прикривал престъпления, в обществото се наложи усещането, че фамилната връзка е осигурявала чадър

АПС: Измама с фалшив подпис остави Ахмед Доган без имоти и без собственост във фирми

АПС: Измама с фалшив подпис остави Ахмед Доган без имоти и без собственост във фирми

Фалшифицирането на подписа на Ахмед Доган е станало и с участието на нотариус

Заради плащанията по ПВУ: НС възстанови антикорупционната комисия - на първо четене

Заради плащанията по ПВУ: НС възстанови антикорупционната комисия - на първо четене

Мандатът на комисията ще бъде 5 години, без право на преизбиране