28 Януари, 2026

Хладно и облачно, на много места в страната ще превали

Хладно и облачно, на много места в страната ще превали

Температурите ще паднат с до 10 градуса

В четвъртък ще преобладава облачно време и на много места ще превали. По-значителни ще са валежите след обяд в Рило-Родопската област и на отделни места там ще има и гръмотевична дейност. Вятърът ще е предимно умерен от север-северозапад и с него ще продължи да нахлува студен въздух.

Дневните температури ще се понижат. Максималните в Северна България ще са между 15 и 20 градуса, в Южна - между 20 и 25, а минималните ще са между 11 и 16 градуса.

Над Черноморието ще е предимно облачно. Преди обяд на отделни места, а по-късно след обяд в много райони ще има превалявания от дъжд, като ще продължи да превалява и през нощта срещу петък. Вятърът ще е умерен от север-североизток и с него температурите ще се понижат. Максималните ще са между 20 и 23 градуса. Температурата на морската вода е около 23. Вълнението на морето ще се усили, ще е 3 бала, в крайните южни райони - до 4 бала.

Над планините ще е облачно, в много райони и мъгливо. Ще има превалявания от дъжд, на повече места и по-значителни след обяд в Рило-Родопския масив, където е възможно и да прегърми. Ще духа до умерен, по високите и открити части - силен, предимно западсеверозападен вятър. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще е около 16, на 2000 - около 9 градуса, в Стара планина ще са по-ниски.

През нощта срещу петък и в петък сутринта валежи ще има на места в югоизточната половина от страната, а от северозапад облачността ще започне да се разкъсва, до вечерта ще намалее до незначителна. През деня ще духа предимно умерен северозападен, в източните райони - северен вятър. Минималните температури ще бъдат между 7 и 12 градуса, малко по-високи по Черноморието, максимални - предимно между 18 и 23.

В събота ще преобладава слънчево време, преди обяд главно над Източна България с временни увеличения на облачността. Вятърът ще отслабне, минималните температури ще се понижат и в повечето места ще са между 6 и 11 градуса, в котловинните полета, където ще бъде почти тихо, ще бъде с малко по-ниски сутрешни температури и в отделни райони там са възможни и първите есенни слани. Дневните температури
ще останат без особена промяна.
Сподели:

Коментари (0)

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Колкото и да е подготвен председателят на НС, не е честно и справедливо - към него ще има съмнения за някаква намеса в изборния процес, каза Рая Назарян по повод възможността да влезе в ролята на служебен премиер

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Сами си запалихте партийната кухня на 17март 2022 година, като измислихте цялата оперативна комбинация

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Днес стана ясно, че Кирил Петков за своите вече е в категорията на "бившите хора", по израза на Бойко Рашков