“Ако има кабинет, той ще е на споделената отвратителност”, така коментира Христо Иванов от ПП-ДБ възможната коалиция в изпълнителната власт. Според него Пеевски ще консумира властта, а отвращението остава за избирателите. Иванов припомни, че е имало работещо правителство с премиер Денко, но Борисов и Пеевски са счупили сглобката, за да обсебят сега властта
Христо Иванов подаде оставка като лидер на “Да България”, а днес се очаква да положи клетва като депутат от 50-ото Народно събрание и веднага след това да подаде заявление за напускане на парламента.
Фактор
Христо Иванов подаде оставка като лидер на “Да България”, а днес се очаква да положи клетва като депутат от 50-ото Народно събрание и веднага след това да подаде заявление за напускане на парламента.
Още от България
Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“
Мястото ще бъде заето от Кирил Равначки, който бе начело на държавния газов оператор, докато Малинов беше министър. Сменени са и други членове на Управителния съвет.
Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова
Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.
Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма
Той и заместник-министър Мишченко са обсъдили възможностите за активизиране на политическия диалог, икономическите взаимоотношения, транспортно и енергийно свързване, както и обмяна на опит в областта на иновациите в сферата на отбраната,