"Върви подмяна на сериозни теми в обществото, преди бе Истанбулската конвенция, анти-ковид мерките, това е феномен на популизма, малко му мина модата, но при нас идва със закъснение", коментира пред бТВ проф. Ивайло Дичев
"ИТН тръгна с шоу-програми, с кастинг за политици, събираш ги от улицата и им казваш, че ще ги направиш депутати, министри. Това бе шоу, но след това тези хора трябва да ги контролираш и им пускаш полиграф. Това е краят. Утре ще използват някакви скенери, другите ще слагат чипове и накрая ще излъчваме роботи, за какво са ни политици, къде е свободната воля, да пратим роботи да натискат копчета", попита той.
"Някакво божество с бръсната глава се появява във фейсбук, къде са органите, които решават и гласуват", коментира културологът.
Според него са необходими компромиси и хвърляне на мостове към опозицията.
По думите му, президентът тежко е разочаровал тези, които протестираха.
"Мисля, че той е тласкан от политически нарцисизъм, всеки ден се изказва, с което девалвира думата си. Той може да има амбиции със Стефан Янев да продължи да е важен в политиката, позицията му за Македония мисля, че е популистка и вредна. Трябва да стигнем до тотална катастрофа, за да разберем, че нещо трябва да направим" Трябва да стигнем до тотална катастрофа, за да разберем, че нещо трябва да направим.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас