Какво прави кметът на Видин Цветан Ценков на Учредителното събрание на Инициативния комитет за издигане на Румен Радев и Илияна Йотова за кандидат-президентска двойка? Този въпрос си задават от снощи жителите на Видин. До вчера бе ясно, че Ценков е кмет на ГЕРБ-СДС и бе представен като такъв лично от Бойко Борисов на помпозно партийно събрание след местните избори през 2019 г. Групата на ГЕРБ-СДС осигурява абсолютен комфорт на градоначалника в общинския съвет и гласува всяко негово искане в редица и под строй, коментират видинчани.
Вчера обаче той неочаквано лъсна в НДК до Осман Октай, а пред него се кипреше Дора Янкова от БСП, видя се от телевизионните камери. За сега от централите на ГЕРБ и СДС не са направили изявления. Мълчи по горещата тема и самият Цветан Ценков. Политическата му кариера тръгна от НДСВ, мина през ГЕРБ и СДС. На последните парламентарни избори в града тръгна слух, че кметът работи за ДПС, но от вчера се оказа в орбитата на Румен Радев.
Още от България
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщането на имущество на българите, придобито по незаконен път
Борбата с нелегалната миграция, наркотрафика, разпространението на наркотици, трафика на хора и контрабандата са сред основните общи приоритети на България и Турция, посочи вътрешният ни министър след срещата с турсия си колега Мустафа Чифтчи
Асоциацията на европейските журналисти кани медиите на работилница за пожарите
"Целта е както да помогнем на обществото да разбере тези рискове като системни, така и основната роля на медиите е да държат отговорни хората с власт за решенията, които взимат и най-вече за превенцията, която би могла да бъде извършена.."
Водите на Дунава спаднаха още, край Лом заседна кораб
Хидроложката обстановка е усложнена. Заседналият плавателен съд в района на Лом поне за момента не възпрепятства корабоплаването.