9 Юли, 2026

Костадин Ангелов: Преболедувалите, заедно с ваксинираните доближават 1 милион души (обновена)

Костадин Ангелов: Преболедувалите, заедно с ваксинираните доближават 1 милион души (обновена)
Костадин Ангелов

"Преболедувалите, заедно с ваксинираните доближават 1 милион души и това ни позволява да започнем да отхлабваме мерките. Започваме да обръщаме тенденцията на брой положителни тестове и новозаразени", заяви на редовния брифинг за ситуацията с коронавируса министърът на здравеопазването порф. Костадин Ангелов.

"Лечебните заведения се справят и издържат, независимо от огромното натоварване.

По думите му, съотношението заразени и излекувани е в полза на излекуваните.

"Смъртността е 21% на сто хиляди, на трето в Европа сме, заболеваемостта ни е 5 в Европа и 2 на Балканите. Някои от съседите ни са с тенденция за остро покачване на новозаразените, при нас заболеваемостта започва леко да се забавя, но хоспитализираните са много повече отколкото при втората вълна. Това се дължи на особеностите на така наречения "британски щам". Смъртността, обаче, е много по-ниска в сравнение с предишната вълна", съобщи доц. Ангел Кунчев, главен държавен инспектор.

Беше съобщено, че ЕМА в момента проучва данните на няколко нови ваксини: Novavax, Cinovac, Curevac и Спутник V.

За да получи разрешение руската ваксина експерти на ЕМА трябва да проучат производствените мощности.

През април се очакват около 700 хиляди ваксини, като половината от тях ще бъдат РНК.

Сподели:
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"

Коментари (0)