29 Март, 2026

Любомир Стефанов: Политиците правят шоу за себе си, няма разговор с избирателите

Любомир Стефанов: Политиците правят шоу за себе си, няма разговор с избирателите

Любомир Стефанов

„Неспособността ние, избирателите, да даваме ориентирите и да бъдем компас за политиците води до това, че политиците си правят шоу заради шоуто, партийни надпревари и надприказвания за самите себе си и за пред нас, а не с нас“, коментира пред БНР политологът Любомир Стефанов.

По думите му, плитиците не успяват да конструират разговор с избирателите, който да е перманентен, а не цикличен – от избори на избори.

„Изборите са най-сериозното начинание в държавата - малко по-сериозно ако се подхожда, ще бъде по-добре“, коментира Стефанов по повод шоу елементите, използвани от някои претенденти за гласа на избирателите.

„Партията на Станислав Трифонов е абсолютно имагинерна величина“, смята той.

Стефанов не вижда формация, която да бъде продължаващ носител на непримиримото протестно начало.

„Като че ли и Христо Иванов затихна и загуби инерция“. 

Любомир Стефанов не е изненадан от раздялата в Обединени патриоти:

„ВМРО са си извадили поуките и са си направили сметката, а г-н Симеонов явно не е разчел сигналите“, отбеляза той.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.