23 Август, 2026

Облачна събота, на места с краткотрайни валежи

Облачна събота, на места с краткотрайни валежи

Температурите ще бъдат между 16 и 21 градуса, за София - около 17

През следващото денонощие облачността над страната ще е разкъсана, предимно значителна. На места ще има краткотрайни валежи, в повечето райони – слаби, но в Югозападна България, където в следобедните часове ще се развива купеста облачност, на изолирани места ще са временно интензивни.

Ще духа до умерен, в Източна България за кратко и силен вятър от изток-североизток. Ще бъде сравнително хладно за периода.

В събота максималните температури ще са между 16 и 21 градуса, в София – около 17 градуса. Вечерта над много райони облачността ще намалее.

Над планините облачността също ще е значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 10 градуса, а на 2000 метра - около 4 градуса.

По морето ще се задържи ез валежи. Вечерта облачността ще намалява. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималните температури там ще са 14 – 19 градуса. Вълнението на морето ще е 3 бала. /БГНЕС
Сподели:
Радан Кънев: Програмата на кабинета "Радев" е словесна плява, под нея прозират опасни тенденции

Радан Кънев: Програмата на кабинета "Радев" е словесна плява, под нея прозират опасни тенденции

Симпатизантите ни имат силни очаквания от Андрей Гюров, длъжни сме да оправдаем техните очаквания, но той ще реши кога ще обяви кандидатурата си

Ваканцията свърши: От понеделник депутатите се връщат на работа

Ваканцията свърши: От понеделник депутатите се връщат на работа

С решението на НС беше определено лятната ваканция народните представители да бъде от 5 до 23 август включително

Жега до 38 градуса, жълт код за опасно време в цялата страна

Жега до 38 градуса, жълт код за опасно време в цялата страна

Съществена промяна на времето предстои към средата на новата седмица, когато и температурите ще се понижат чувствително

Коментари (0)