14 Март, 2026

Очаква се заповедта за новите противоепидемични мерки

Очаква се заповедта за новите противоепидемични мерки

От утре в сила влизат разпоредените от здравното министерство противоепидемични мерки за ограничаване разпространението на коронавируса.

Те предвиждат ограничаване работното време на заведенията за хранене, а ваксинацията на посетители и персонал остава пожелателна. Нощните клубове и дискотеки няма да работят.

Културни и спортни прояви също ще се провеждат с ограничен капацитет на посетителите. Това изискване ще важи и за работата на танцовите школи, фитнес - залите и СПА центровете. Ограничения ще има и за посетителите в музеите и галериите.

На пазарите и тържищата ще се въведе еднопосочно движение.

Затворени ще бъдат детските парти центрове и места за организиране на игри. Занималните и езикови школи ще работят, но с до 10 посетители едновременно.

Сватбените тържества ще се провеждат с до 60 гости на открито и 30 на закрито.
Сподели:

Коментари (0)

 Борисов: За ПП-ДБ съдебната реформа е да си сложат свой главен прокурор

Борисов: За ПП-ДБ съдебната реформа е да си сложат свой главен прокурор

„Ние бяхме в сглобка. Имахме 160 и кусур депутати.  Защо тогава не го направихме? Защото Сарафов не ги закачаше."

Докога Европа ще търпи путиноиди, прокарващи интересите на нейните врагове?

Докога Европа ще търпи путиноиди, прокарващи интересите на нейните врагове?

Слушайте, предатели, диктатори, четирихилядници и малоумници - прекалено много се разпасахте и е време да бъдете отстранени от пространството на общото европейско благо

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

"Войната в Иран доведе до шоково поскъпване на петрола и газа и изправя Европа и България пред заплахата от инфлация, остра икономическа криза и загуба на конкурентноспособност, и обедняване на гражданите, и социално напрежение"