30 Август, 2026

Опасно време идните три дни – жега и градуси до 40. Леко захлаждане от петък привечер

Опасно време идните три дни – жега и градуси до 40. Леко захлаждане от петък привечер

През нощта времето ще бъде ясно и почти тихо. Атмосферното налягане слабо ще се понижава, но ще се задържи по-високо от средното за месеца, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.

В сряда ще е слънчево, около и след обяд - горещо. Ще духа слаб източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София - около 33°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 26°-28°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд над Рило-Родопския масив с временни увеличения на облачността. Ще духа умерен, по високите части временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра - около 20°.

В четвъртък времето ще бъде слънчево и горещо, с максимални температури в повечето места между 35° и 40°.

В петък ще премине студен атмосферен фронт. Вятърът ще се ориентира от северозапад и в Дунавската равнина ще е до умерен. От запад на изток ще има временни увеличения на облачността, по-значителни над Северна България, но само на изолирани места ще прегърми, възможно е и да превали. В крайните югозападни райони и Горнотракийската низина все още ще има максимални температури около 40°, в останалата част от страната ще са с 5-6° по-ниски.
Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)