28 Март, 2026

Осигуриха храна, вода и дезинфектанти на българо-турската граница, колоната е 40 км

Осигуриха храна, вода и дезинфектанти на българо-турската граница, колоната е 40 км

Пакети с храна, вода и дезинфектанти са осигурени за шофьорите, които чакат на българо-турската граница при пункта „Капитан Андреево“. Дарението е направено по инициатива на Българско-турската търговско-индустриална камара и лично на председателя на Управителния ѝ съвет Фикрет Индже.

Камарата, чието седалище е в Шумен, е осигурила 60 000 лева за дарението, съобщи Венцислав Венков - изпълнителен директор на сдружението:

"Осигуриха 2 500 пакета с хранителни продукти за шофьорите, които са на границата на "Капитан Андреево". Знаете, там опашката е от близо 50 км. и хората се оплакваха, че те нямат никакви средства за храна, вода, дезинфектанти. Тези 2 500 пакета, искам много ясно да подчертая, не са само за турските шофьори, а са за всички, които са на границата и чакат да преминат. Те вече са раздадени".

Пакетите са част от даренията, които Българо-турската търговско-индустриална камара прави в условията на криза. Досега нейните членове са събрали и близо 140 000 лева в помощ на шуменската болница.

Близо 40 километра е колоната от товарни автомобили на българо-турската граница.

Трафикът е затруднен от щателните  медицински прегледи, които турската страна прави на влизащите шофьори заради коронавируса.

За последното денонощие на ГКПП „Капитан Андреево“ са били обработени 1532 товарни автомобила.

От тях на изход 1 025, а на вход - 507. Доброволци на БЧК раздават вода и кроасани на блокираните хиляди шофьори.

В акцията са се включили и от турското консулство с пакети с храна.
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Според лидера на “Да, България”, темата с шистовия газ не е на дневен ред. “Това е поредна димка, вдигната от ГЕРБ, за да бъде отклонено вниманието от главната тема

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.