3 Юни, 2026

Парламентът да осъди убийството на Навални, депутатите да почетат паметта му с минута мълчание

Парламентът да осъди убийството на Навални, депутатите да почетат паметта му с минута мълчание
Пламен Павлов, Алексей Навални, Кремъл, убийци, Путин, Народно събрание

Проф. Пламен Павлов

В навечерието на поредните президентски „избори“ режимът на Владимир Путин ликвидира Алексей Навални. Диктаторският режим, който все по-малко се отличава от човеконенавистната тирания на Ленин и Сталин, физически унищожи смел човек, решен да се бори докрай за  бъдещето на своята страна. Подло уби един руски демократ, преследван от години, унижаван, тровен, изпратен в затвора, после зад Полярния кръг с на практика доживотна присъда… В същност изненада не би трябвало да има, след като Путин и неговата клика от клептократи вече две години избиват хиляди хора в кървавата си агресия срещу Украйна и нейния смел народ.

Бих искал със скромния си глас да призова Народното събрание да осъди убийството на Алексей Навални и почете паметта му с минута мълчание. Това би било скромен, но и знаков жест на съпричастност с нормалните хора в Руската федерация, за чиито права, подобно на мъчениците за вярата, загина Алексей Навални... Депутатите, които наистина са народни представители – български, а не чужди – вярвам, ще го сторят. За петата колона на путинския нацизъм, настанила се в парламента и други държавни институции, се съмнявам… Дано бъда опроверган, въпреки че не ми се вярва. 
Бог да прости Алексей Навални!  

Сподели:
НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

Дилов-син е избиран за народен представител девет пъти. Той е сред авторите и създателите на едни от най-популярните телевизионни формати у нас.

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Компаниите представят безпилотни летателни апарати, антидрон системи, киберсигурност и изкуствен интелект

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Като има такова нарушение, няма какво да се правят декларации на политическо равнище, освен ако правителството не иска предсрочни избори в община Варна, но надали това ще е целта или ефектът, заяви политологът

Коментари (0)