19 Февруари, 2026

Павела Митова, ИТН: Ако получим третия мандат ще говорим с всички партии и няма да го бавим

Павела Митова, ИТН: Ако получим третия мандат ще говорим с всички партии и няма да го бавим

Павела Митова

"Ако ИТН получи третия мандат ще говорим с всички. Искаме задълбочен разговор с всички партии, като няма извънредно да бавим мандата. Трябва да търсим нещата, които събират, не, които ни разделят. Ние нямаме предварителна уговорка с държавния глава за третия мандат", заяви пред БНТ Павела Митова - депутат от парламентарната група на "Има такъв народ".

"Приоритетите, които ПП-ДБ заложиха в декларацията, можеха да бъдат една основа за търсене на мнозинство. Ако се намери мнозинство за реализирането на тези антикорупционни политики, както те са ги нарекли, това означава, че има мнозинство за реализирането на една по-широка управленска програма", допълни Митова.

Тя заяви, че ИТН са съгласни с предложенията в декларацията от ПП-ДБ.

"Разговорът, който проведохме с "Демократична България", ни даде възможност да видим, че политически разговор, по определени теми, е възможен", каза Павела Митова.

Според Митова коалицията на ПП-ДБ е разделена, затова и "Има такъв народ" са говорили с "Демократична България":

"Едната страна на коалицията е с леви политически разбирания, другата с десни такива. С едните може да се води разговоря по конкретика и да се стигне до общо заключение, другата формация - не".
Сподели:

Коментари (0)

Борисов събира ГЕРБ на Национално събрание в София, очакват се рокади

Борисов събира ГЕРБ на Национално събрание в София, очакват се рокади

Дневният ред включва избор на нови ръководни органи на партията, включително и председател, като прогнозите са да няма реално смяна на лидера

ДПС-НН не уважиха клетвата на кабинета "Гюров": Това не е клетва на служители на народа

ДПС-НН не уважиха клетвата на кабинета "Гюров": Това не е клетва на служители на народа

Ние няма да останем безучастни наблюдатели на този разпад на държавността, аргументира позицията на партията нейният лидер Делян Пеевски

Правителството на Гюров положи клетва в парламента

Правителството на Гюров положи клетва в парламента

След официалната церемония в Народното събрание, предстои процедурата по приемственост в Министерски съвет