13 Май, 2026

Петър Славов: Осъдихме Комисията за финансов надзор, готвя законодателни промени срещу недобросъвестни администрации

Петър Славов: Осъдихме Комисията за финансов надзор, готвя законодателни промени срещу недобросъвестни администрации

Адвокатите Белянова и Славов пред Комисията за финансов надзор

С колегата адв. Белянова осъдихме Комисията за финансов надзор за отказа да предостави информация на гражданите за ползваните от предишните шефовете „екстри“ – скъпи служебни автомобили, джипове, последни модели мобилни телефони, таблети и пр. Това обяви адвокат Петър Славов, кандидат за депутат от „Демократична България“.

Истинският дисциплиниращ ефект за подобни недобросъвестни администрации ще дойде обаче със законодателни промени, когато при подобно явно незаконосъобразно поведение (отказ дори да благоволят да отговорят на запитване по реда на закона от граждани), разноските по делото ще се удържат от фонд „Работна заплата“ на ръководството на органа. А няма да им се добавят към бюджета за следващата година от парите на данъкоплатците!
А присъдените от съда разноски, както обещахме, щом получим, ще дарим на SAVEHER.BG, декларира адв. Славов.

p_slavov_baner.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Борисов: От днес съм сигурен и свободен гражданин

Борисов: От днес съм сигурен и свободен гражданин

Повод за краткия му пост е свалената охрана на лидера на ГЕРБ както от НСО така и от МВР

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

От коалицията заявиха, че и по двата случая – “Осемте джуджета” и “Нотариуса”, се поставя въпросът дали части от съдебната и правоохранителната система са били използвани, пренебрегвани или обезсилвани по начин, който е позволил съществуването на неформални центрове на власт

При операция на СДВР иззеха над килограм чист фентанил

При операция на СДВР иззеха над килограм чист фентанил

При претърсване на обитаван от 52-годишна жена имот, са открити и иззети повече от килограм чист фентанил, над 10 килограма примеси за фентанил, около 340 грама марихуана, 47 грама кокаин и множество пликове за разпределяне на дрога