Земетресение с магнитуд 2.7 по скалата на Рихтер е регистрирано в района на град Девин. По данни на Националния Сеизмологичен Център към Национален Институт по Геофизика, Геодезия и География - БАН, събитието е от 01:02 часа българско време, с епицентър на 60 км от град Пловдив и на 130 км от град София.
Земетресението е част от поредицата започнала в района на 23 март 2024 г. До момента има регистрирани 32 земетресения с магнитуд над М=2.0, като на силното земетресение от поредицата е с магнитуд М=3.8 от 29 март 2024 година, съобщава БГНЕС
Още от България
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев
Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.
Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...
"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той