ПП: Лобифирма ще представя положителните страни на България пред американския политически елит
От „Продължаваме промяната“ чрез FB страницата на партията, разпространиха съобщение, че през миналата година са сключили договор с една от най-авторитетните лобистки фирми в САЩ, без да се посочва името на компанията, срокът на договора и цената на услугата.
Целта на това сътрудничество е да представи положителните страни на България пред американския политически елит.
Увеличаване на инвестициите в България, укрепване на добрите отношения на държавно и партийно ниво, е важна стъпка за промотиране на българските приоритети във Вашингтон, се казва в съобщението.
Такова споразумение в действителност има, показва справка на сайта на Държавния департамент, като договорът е сключен на 22 декември 2023 година. От страна на "Продължаваме промяната" е подписан от съпредседателя на партията - Асен Василев.
Плащането е на две вноски от по 50 000 долара, като първото вече е направено още с подписването на споразумението. Второто трябва да се случи на 1 февруари. Договорът е със срок 29 февруари, но страните могат да го продължат при желание.
Компанията е M&M, която е лобирала както за сенатора Менендез, заловен с кюлчета злато и обвинен в корупция, така и за санкционираната "Внештогрбанг", наричана още "банката на Путин"
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им