6 Февруари, 2026

Премиерът е на инспекция в Сливница

Премиерът е на инспекция в Сливница

Бойко Борисов

Премиерът Бойко Борисов е на инспекция в Сливница. С премиера е министърът на икономиката Лъчезар Борисов.

„С близо 500 000 лв. бе направен основен ремонт на сградата на бившия военен клуб в Сливница. 390 000 лв. бяха осигурени по Програмата за развитие на селските райони, а 110 000 е съфинансирането от общинския бюджет. След завършването на реконструкцията през 2019 г. сградата се използва като младежки център за извънкласни дейности“, написа Борисов във Facebook профила си.

„От 4 февруари като пуснем големите ученици да се върнат поетапно в училище, ще отворим и залите за извънкласни дейности. Защото, ако нещо може да се сложи на везната със здравето, това е образованието, културата, обучението“, заяви премиерът Бойко Борисов, който посети Младежкия център за извънкласни дейности в Сливница.

Той добави, че много тънък е балансът при прилагането на противоепидемичните мерки и изключително внимателно трябва да се действа по отношение на разхлабването им.

И акцентира, че всекидневно се следи ситуацията с разпространението на Covid-19 у нас и всяко едно решение се взима с цел опазване на здравето и живота на българските граждани:

„Сега сме в добри параметри. Не може да почнат да умират хора или да станат пет-шест хиляди пак на ден и да се претоварят болниците. Тогава същите тези хора ще казват „ама защо ги пуснахте“ - така, че е много тънък балансът. Така или иначе сега от 4-и февруари като пуснем големите, ще пуснем и залите да танцуват,  тренират и да се забавляват. Така възнамеряваме, просто ако нещо може да го сложиш на везната със здравето, това е образованието, културата, обучението. И тука си заслужава риска“.

 
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения