28 Март, 2026

Пристигнаха 12 000 дози от ваксината срещу COVID-19 на "Модерна"

Пристигнаха 12 000 дози от ваксината срещу COVID-19 на "Модерна"

 

12 000 дози от ваксината срещу COVID-19 на "Модерна" пристигнаха у нас. Те са внесени за съхранение в складовете на "БулБио-НЦЗПБ". Това е четвъртата доставка от препарата на "Модерна".

Припомняме, че България настоява още днес да получи 52 000 дози от ваксината на „АстраЗенека", като страната ни може осигури въздушен транспорт за целта.

На 1 март България вероятно ще получи малко над 1/3 от договорените иначе 142 000 дози.

В позиция на компанията "АстраЗенека" казват, че в резултат на продължаващите им усилия очакват да са в състояние да доставят в България следващото количество ваксини два дни по-рано от планираното.

"Производството на ваксини е процес с висока степен на техническа сложност. Въпреки че "АстраЗенека" полага неуморни усилия да се справи с предизвикателствата, които възникват в хода на производството, е възможно да има известни промени и трудности при въвеждането на всеки нов производствен процес. До средата на март се очакват още две доставки", казват още производителите на препарата.

Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

„Навръх Коледа 2024 г. се подписва предварителното споразумение за „Боташ“, лично договорено от Радев. Оттогава всеки от нас плаща 50 евро през сметките си за ток и газ и ще плаща още 10 години“, заяви той

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.