5 Декември, 2025

Проф. Байкова със съвети как да свалим килограми след празниците

Проф. Байкова със съвети как да свалим килограми след празниците

проф. Донка Байкова

Празниците отминаха и реалността отново чука на вратата – вероятно сме похапнали повече, отколкото трябва, а на всичкото отгоре и любимите ни храни са станали още по-скъпи. Има ли как да се храним здравословно, но евтино и с мярка – на тези въпроси отговори диетологът проф. Донка Байкова пред Нова ТВ.

„Не всеки ден е Великден, Коледа или Нова година. Време да влезем в нашите обичайни форми. Ако се чувстваме с 2-3 килограма повече е добре да минем без стрес към едно по-леко хранене”, каза тя. „В началото да изключим от менюто си шарените меса, баниците, тутманиците и да използваме по-леки храни”, добави тя. По думите й е добре да се приемат и повече течности.

„Ако имаме повече от 2-3 излишни килограма е добре да се замислим и да направим нещо за себе си, защото колкото по-кратко поддържаме едно по-високо тегло, толкова по-лесно ще се справим с неговата редукция”, коментира диетологът.
Сподели:

Коментари (0)

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло