Празниците отминаха и реалността отново чука на вратата – вероятно сме похапнали повече, отколкото трябва, а на всичкото отгоре и любимите ни храни са станали още по-скъпи. Има ли как да се храним здравословно, но евтино и с мярка – на тези въпроси отговори диетологът проф. Донка Байкова пред Нова ТВ.
„Не всеки ден е Великден, Коледа или Нова година. Време да влезем в нашите обичайни форми. Ако се чувстваме с 2-3 килограма повече е добре да минем без стрес към едно по-леко хранене”, каза тя. „В началото да изключим от менюто си шарените меса, баниците, тутманиците и да използваме по-леки храни”, добави тя. По думите й е добре да се приемат и повече течности.
„Ако имаме повече от 2-3 излишни килограма е добре да се замислим и да направим нещо за себе си, защото колкото по-кратко поддържаме едно по-високо тегло, толкова по-лесно ще се справим с неговата редукция”, коментира диетологът.
Фактор
„Не всеки ден е Великден, Коледа или Нова година. Време да влезем в нашите обичайни форми. Ако се чувстваме с 2-3 килограма повече е добре да минем без стрес към едно по-леко хранене”, каза тя. „В началото да изключим от менюто си шарените меса, баниците, тутманиците и да използваме по-леки храни”, добави тя. По думите й е добре да се приемат и повече течности.
„Ако имаме повече от 2-3 излишни килограма е добре да се замислим и да направим нещо за себе си, защото колкото по-кратко поддържаме едно по-високо тегло, толкова по-лесно ще се справим с неговата редукция”, коментира диетологът.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка