4 Май, 2026

Проф. Друмева: Само броят на депутатите е въпрос на Велико Народно събрание

Проф. Друмева: Само броят на депутатите е въпрос на Велико Народно събрание

Емилия Друмева

„От предложенията, които премиерът направи, само тези за по-малко депутати в Народното събрание и във Великото Народно събрание изискват свикване на Велико Народно събрание. Останалите предложения могат да бъдат приети от обикновен парламент“, коментира пред БНР проф. Емилия Друмева, преподавател по конституционно право и бивш конституционен съдия, а сега секретар по правните въпроси в президентството.

Тя подчерта, че няма посочена правна уредба и посочени мотиви за исканите промени.

„Писането на нова Конституция не може да е дело на една партия. Това е работа на целия народ и заслужава обсъждане“.

Проф. Друмева допълни:

„Не следва един проект за изменение на Конституцията да бъде внесен в такъв парламент с нисък рейтинг на доверие, който е на финала и не бива да бъде захранван той с едно такова сериозно начинание като промените в действащата Конституция“.

Сподели:

Коментари (0)

Демерджиев:  МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Демерджиев: МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Той изрази и недоумение от посещението на ръководството на министерството в САЩ в момент, когато вътрешните проблеми остават нерешени.

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Инженер Петко Динев – човекът, чиито камери заснеха историческия полет , е бил асистент в Техническия университет

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Той подчерта, че ако след изборите са били първа или втора политическа сила, вероятно е нямало да се случи разделението