18 Март, 2026

Проф. Коларова: Дано записите да не станат оправдание да не се състави кабинет

Проф. Коларова: Дано записите да не станат оправдание да не се състави кабинет

Румяна Коларова

На извънредното изявление на „Продължаваме промяната“ снощи Кирил Петков обяви, че политици от формацията са записвани с цел шантаж и провал на преговорите за втория мандат. Има ли шансове все още за съставяне на правителство?

Политологът проф. Румяна Коларова коментира пред бТВ, че се надява записите да не станат оправдание да не се състави кабинет.

„Има две обяснения за силите, които стоят за този акт - едното може да е, че има наистина някакво задкулисие, което командва. Второто обяснение може да се крие в президента, който в момента е титуляр на изпълнителната власт и всъщност той смени ръководствата на службите“, каза още тя.

Продуцентът и фотограф Виктор Димчев смята, че правителство няма да се състави.

„Вторият мандат и неговото връчване умишлено се бави. Петков завърши точно така вчерашното си изказване. Каза - вижте връзката, ние казахме вече, че ще работим заедно с Денков и Габриел, пък президентът не връча втория мандат - и той търси някаква линия. Той е наясно, че след днешния ден няма да може да състави правителство. Идеята за двойно правителство между първата и втората партия ще отпадне. Вероятно ще отидем на вариант да сглобяваме някакво спасително правителство с третия мандат“, каза той.

Според доц. Татян Буруджиева правителство ще има. 

„По-скоро мисля, че ще преодолеят този рубикон. Но втората стъпка - да си наложат собствените идеи и да се разберат как се управлява една държава – мисля, че няма да успеят. Големият проблем започва да се очертава вместо рационално и прагматично да се върви към правителство, се върви в сферата на символичната политика, нажежават се през цялото време емоциите, политиците явно губят ход, трябва да говорят с гражданите, а помежду си“, смята тя.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно време с дъждове на юг, в планините дъждът ще обръща в сняг

Облачно време с дъждове на юг, в планините дъждът ще обръща в сняг

Нахлува студен въздух и дневните температури започват да се понижават: максимални - между 7° и 12°, в София - около 7°

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков