5 Декември, 2025

Проверяваме чистотата на морската вода в сайта на Министерството на туризма

Проверяваме чистотата на морската вода в сайта на Министерството на туризма


От днес на сайта на Министерството на туризма ще бъде предоставяна актуална информация за чистотата и температурата на морската вода по българските плажове. Няма данни за замърсяване на българската акватория на Черно море след разлива на язовир "Нова Каховка“ в Украйна. Това показват данните от ежедневната информация, която Министерството на туризма обменя с МОСВ.

Българските власти обменят информация с украинските, молдовските и румънските си колеги за потенциално замърсяване на водите в Черно море. Басейнова дирекция "Черноморски район" (БДЧР) и Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС) следят и допълнителни показатели за потенциалното въздействие след инцидента. Мониторинг се прави и от РЗИ, уверяват от МТ.

Сателитните наблюдения и математическото моделиране на водните течения в Черно море към момента не дават повод за притеснение. При установен потенциален риск ще бъдат предприети превантивни действия и населението ще бъде информирано своевременно, съдбщава БНР.

Температурата на морската вода край Варна днес е 21.2°C, край Бургас 22.0°C. Най-студеното е в Силистар - 20.8°C.

Сподели:

Коментари (0)

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му