Който и да спечели на тези избори, той трябва да се опре на образование, ред и законност. Това коментира в ефира на Нова ТВ психологът Ани Владимирова.
Тя сподели, че през 90-те години се формират поколенческите нагласи, които определят и избора за кого да гласуват на избори.
Разпознаваме четири различни поколения, за които приоритетите са различни. Поколението над 60 години залага на социалните ценности. Деца с ключ на врата – са ориентирани към кариерното развитие, човешките отношения. Децата след промените – се интересуват от успеха, финансовите резултати и просперитета. А дигиталното поколение – е фокусирано върху креативното, да му е интересно, да намери посока в живота.
Хората не се чувстват автори на живота си. Но започваме да се концентрираме върху регионалната си идентичност – как да се справя в своя град, в своя квартал и в своето семейство. В момента, когато получим тази регионална идентичност, ще се чувстваме много по-добре и ще станем по-единни. Смятам, че ние българите също ще имаме скоро национална кауза, посочи Владимирова.
Нищо не е започнало от нас, затова да се опитаме да живеем по-достойно. Най-важното, което сега трябва да се случи, е да почнем да проявяваме уважение към другите и по-големи изисквания към себе си, смята психологът.
Още от България
Вигенин: Невъзможно е да влезем в политическа коалиция с ГЕРБ
"Изборът на председател на Народното събрание е тежко повлиян от перспективата председателят да е и евентуален служебен премиер"
Хамид Хамид, ДПС-НН: Не очаквайте да дадем подкрепа, ако не бъдем потърсени за това
ДПС-Ново начало би подкрепило мнозинства, които ще отстояват евроатлантически ценности и ще работят по проблемите на хората
Дянков: За да влезем в еврозоната, ни трябва редовно правителство с редовен премиер
Без ГЕРБ не може да се състави редовно правителство