11 Май, 2026

Румен Радев: Няма да има промяна в политиките на новото служебно правителство, мълчи за промени в състава

Румен Радев: Няма да има промяна в политиките на новото служебно правителство, мълчи за промени в състава

Румен Радев

Няма да има промяна в политиката на новото служебно правителство. Укрепването на държавността остава основен приоритет, заяви президентът Румен Радев без да отговаря дали ще има промяна в състава на служебното правителство, което ще бъде назначено на 16 септември.

На 16 септември ще представя състава и структурата на новото служебно правителство, заяви президентът. Тогава ще бъде разспунато и 46-ото Народно събрание.

Бъдещото служебно правителство ще продължи да работи за оздравяване на държавността, за възвръщане на доверието в институциите. Надявам се, че това, което постигна сегашното служебно правителство и това, което ще направи следващото, да бъде поето от един редовен кабинет, добави Радев.

Запитан кога ще бъде издигната кандидатурата му за изборите за президент, Радев каза, че това ще стане съгласно издадената вече хронограма от Централната избирателна комисия.

Ще продължавам да подкрепям ценностите, а не партии. Ще продължавам да подкрепям ценностите, които изповядват хиляди български социалнисти - свобода, солидарност, справедливост, каза още Румен Радев в отговор на въпрос за подкрепата на БСП. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Името на Ася Панджерова се свързва с нейни оценки на 12 проекта по програма "Еразъм +" на стойност 1.6 млн. евро

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната  на Делян Пеевски

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната на Делян Пеевски

Това каза пред БНР адв. Александър Кашъмов, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация"

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество