Ружа Смилова: Борисов е нервен, ще спечели изборите, но трудно ще направи кабинет само с ДПС
Радев говори като „Възраждане“, изтъкна политологът
Изказванията на Румен Радев през последните дни звучат като на участник в предизборната кампания. Той говори като „Възраждане“ и дава заявка за участие в едни следващи избори. Опитва се да капитализира позициите, които има сега. Явно се готви за скок след две години и половина в политиката. Това заяви по Нова ТВ политологът Ружа Смилова.
Тя отново подчерта, че наративът на Радев е близък до този на „Възраждане“. Те са от една страна, а от другата са евроатлантиците, които се съобразяват с геополитическия избор, който България е направила.
Тази карта ще бъде проиграна и в следващия парламент, ще бъде направен опит за сформиране на евроатлантическо правителство. Но ще бъде трудно да се случи, независимо от вътрешния и външния натиск, заяви Смилова. Според нея за ГЕРБ и ДПС ще бъде неудобно да съставят сами такова правителство, а нервността на Борисов е видна през последните дни. Защото ще спечели отново изборите, но трудно ще направи кабинет само с обвинения по закона „Магнитски“ Пеевски. Смилова изтъкна, че този път не вижда как ще се случи нова сглобка с градската десница.
Време е ГЕРБ да поемат отговорност и да съставят сами правителство, след като за пореден път печелят избори, призова политологът.
Още от България
Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“
"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов
Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората
Според бранителя на новата власт градската десница е в огромна грешка като смятат, че ще свалят правителството на „Прогресивна България“ с протести, вместо да се концентрират в предстоящите президентски избори на 25 октомври
Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях
Много е трудно да си лоялен към руския интерес, а да биеш олигархията в България - генезисът на олигархията у нас е свързан със службите на комунстическия режим, които са много силно свързани със съветските и после с руските служби, коментира политологът