България
Служебният министър на транспорта: Проверявам БДЖ, спрял съм изпълнението на различни поръчки
"Възложил съм проверки и одити в различни дружества, проверявам и финансовото състояние на министерството. Проверяват се и две поръчки в БДЖ - за товарни вагони и за охрана. Притесняват ме законосъобразността и целесъобразността на самите поръчки", заяви пред БНТ транспортният министър Георги Тодоров и добави, че е спрял изпълнението на тези дейности.
По думите му, едната поръчка на стойност 15 милиона лева в БДЖ е завишена.
Министърът обясни, че по инициативата "Три морета" големи инфраструктурни проекти ще могат да бъдат финансирани.
В екипа на Тодоров е назначен специален съветник, който да наблюдава и координира дейността на "Информационно обслужване" с ЦИК за провеждане на изборите.
Още от България
Над страната се развива купеста облачност, очакват се краткотрайни валежи с гръмотевици
Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°
Румен Петков обвини в апатия Външно министерство, нямало състрадание към освободените руски шпиони
Христо Грозев положи много усилия за да отидат българите зад решетките, но нормалността в Британия се връща, казва водачът путинист на маргиналната партия АБВ
Кола потегли без водач и затисна дете на година и половина - има опасност за живота му
Детето е с черепно-мозъчна и гръдна травми, настанено е в отделението по реанимация в УМБАЛ-Бургас