8 Август, 2026

Социолог: Пореден скандал ще опорочи изборите

Социолог: Пореден скандал ще опорочи изборите

Според него ако ПП-ДБ загуби София, Борисов ще е в ситуация, в която ще може да изисква повече

Пореден скандал ще опорочи изборите, коментира пред Нова нюз, социологът Светлин Тачев, в коментар на писмото на Андрей Цеков до кметовете, с което посочва кои лица, заличени от списъците за гласуване, могат да бъдат извадени от тях.

„ЦИК трябва да се произнесе. Трябва да се действа спрямо законите”, каза Тачев.

Според него казусът е абсурден.

„Нека видим как институциите ще се задвижат и дали ще успеят да не произведат нов скандал”, допълни той.

Според него липсата на директен сблъсък между кандидатите в София е загуба за избирателите.

„Когато отказваш да се явиш на дебат остава съмнението, че не си достатъчно подготвен. Този дебат трябваше да се състои, той показва сблъсък на идеи”, каза социологът.

„В София няма битка статукво –промяна, а битка между човек на труда срещу човек на бизнеса. Това е класическа битка между ляво и дясно”, подчерта Светлин Тачева.

Според него ако ПП-ДБ загуби София, Борисов ще е в ситуация, в която ще може да изисква повече.

„Ако спечелят София, ПП-ДБ ще имат възможност да мобилизират гласоподавателите си и така да си върнат част от подкрепата.

Сподели:
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Според него тийнейджърите от Пловдив, обвинени в убийството на 37-годишния Георги Кузев, най-вероятно са били свидетели на домашно насилие

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“

Коментари (0)