20 Август, 2026

Тома Биков очерта плашещ сценарий, ако вотът на недоверие на БСП бъде успешен

Тома Биков очерта плашещ сценарий, ако вотът на недоверие на БСП бъде успешен
Тома Биков

Депутатът предвижда още по-тежки времена за Перник, ако се стигне до служебен кабинет на Румен Радев

„Кризата в Перник е в процес на решаване. Това са началните спасителни мерки за достъп на перничани до вода“. Това каза пред БНТ депутатът от ГЕРБ Тома Биков. 

„Има грешни управленски решения в този конкретен казус – от най-ниските до най-високите нива. Арестът на Нено Димов не е извършен от ГЕРБ, а от прокуратурата, за да си разваляме отношенията с ВМРО. Кризата не трябва да хръля сянка на всичко, което е направено. Признавам, че сме сбъркали, но не смятам, че вотът на недоверие е най-подходящ в този момент. Политическата отговорност е въпрос на различни политически актове", коментира народният представител.

"Ако вотът на недоверие бъде приет, започва въртене на мандатите, консултации, 3 месеца служебен кабинет. Чак през юли август ще имаме работеща администрация, а до тогава съм убеден, че ситуацията ще се е влошила. Хората миналата година гласуваха два пъти на избори и мисля, че достатъчно показаха, че правителството е легитимно. Доколкото виждам, правителството ще бъде подкрепено от трите патриотични партии. Друг е въпросът, дали от опозицията ще съберат нужните 121 гласове“, каза още Тома Биков.

„Едно правителство е реформаторско, когато има мандат за тежки реформи. Единственият такъв кабинет беше този на Иван Костов. ДПС в това отношение трябва да ни разберат, защото „тройната коалиция“ също не беше реформаторски кабинет. Смятам, че реформата на реформите, които ние правим, е в образованието. Допреди 3 години учителската професия беше подценявана. Увеличаването на заплатите им не е самоцелно", допълни депутатът.

Сподели:
Шишков посочи схема за източване на средства от вода – нанесени са щети на 6 дружества

Шишков посочи схема за източване на средства от вода – нанесени са щети на 6 дружества

"ВиК Енерджи Груп" продължава да трупа загуби, повечето водни дружества не могат да си платят тока, въпреки възможността за отложено плащане с 50 дни. Към момента те дължат 16 млн. евро.

Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?

Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?

"За 100 дни управление на правителството на Радев държавата ни бе вкарана във война"", коментираха от "Продължаваме промяната"

Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Особено цинично е, че в същия ден, в който Путин изпраща самолет да гаси пожар в Сърбия, руските ракети палят жилищни сгради в Киев, където само за изминалата нощ има поне 12 убити и 34 ранени цивилни

Коментари (0)