26 Юни, 2026

Тома Биков: Ако няма кой да носи отговорност за бюджета, по-добре този да бъде удължен с още няколко месеца

Тома Биков: Ако няма кой да носи отговорност за бюджета, по-добре този да бъде удължен с още няколко месеца
Тома Биков

"Изобщо не е ясно дали НС ще успее да излъчи кабинет и парламентарно мнозинство за много тежките решения, които предстоят. Ние полагаме всички възможни усилия първият мандат да бъде реализиран", заяви пред БНТ депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

"За мен беше грешка, че бяха отказани разговорите за евентуално съставяне на правителство. Няма значение кой мандат ще бъде реализиран, ние призоваваме за възстановяване на политическия диалог", каза още той.

По думите му, преговорите са водени не от лидера на ГЕРБ, за да е по-възможно съставяне на проевропейско и евроатлантическо мнозинство.

"Не", отговори той категорично на въпроса дали този силно фрагментиран парламент ще може да приеме "разумен бюджет".

"Бюджет трябва да има, съобразен с реалностите на 2023 година, но ако няма кой да носи отговорност за него, по-добре този да бъде удължен с още няколко месеца", заяви Биков.

"Безусловно ще гласуваме изпращане на оръжия за Украйна", категоричен беше той.

Сподели:
Вътрешният министър обеща обстойни проверки на мантинелите по пътищата

Вътрешният министър обеща обстойни проверки на мантинелите по пътищата

"Започват обстойни проверки на мантинелите по пътищата, но и на кражбите, защото не е нормално да има толкова много еднолентови пътища, които са предпоставка за катастрофи", каза Иван Демерджиев

Слонът в стаята на Скопие: Отношенията с България няма да се подобрят, отсече Мицкоски

Слонът в стаята на Скопие: Отношенията с България няма да се подобрят, отсече Мицкоски

МВнР разследва изтичането на дипломатическа нота за семейството на македонския премиер

Продължават скандалите в парламента заради Бюджет 2026

Продължават скандалите в парламента заради Бюджет 2026

Напрежението ескалира още с първия звънец за деня и декларация на управляващата партия, която те прочетоха от трибуната на НС. Опозицията отвърна със своя декларация

Коментари (0)