"Освен с хуманитарна помощ има намерение България да помогне и със снаряди и патрони. Това ще бъде осъществено посредством въздушна връзка през територията на Полша", съобщи след разговор в българското МВнР посланикът на Украйна у нас Виталий Москаленко.
"Нужна е тотална изолация на Русия от всички международни организации и осъждане на тази агресивна война. Изключване от SWIFT и максимална подкрепа от всички страни", смята украинският посланик.
"Има данни за незначително повишаване на радиационния фон в района на чернобилската АЕЦ", каза Москаленко.
"Известно е, че атомната централа е завзета от руските терористически окупаторски войски. Руската федерация лъже, че осъществява охрана на АЕЦ-а. Те са взели за заложници работещите там", каза още украинският посланик.
Още от България
ДБ предлага отпадане на 12-месечния срок за изменения на фирмени документи, въведени със закона за еврото
Така отпада необходимостта то да бъде изпълнявано в изкуствено определен срок, който не е обусловен от защита на права на трети лица, от стабилността на търговския оборот или от изискване на правото на Европейския съюз
Константин Проданов се ожали: Кабинетът плаща сметката, която някой друг е навъртял
Той отхвърли твърденията, че действията на министър Демерджиев са били негова самостоятелна инициатива и че той не е получил политическа подкрепа
Ивайло Мирчев: Стоян Мавродиев може да се превърне в ключ за модела с кредити от ББР
Той знае достатъчно и може да разкаже достатъчно, стига да има желанието да го направи", подчерта